Bülent Arınç’tan canlı yayında İmamoğlu itirafı: Yapmayın diye yalvardım

Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtlayan eski TBMM Başkanı ve AK Parti’nin kurucularından Bülent Arınç, yükselen değerlendirmelerde bulundu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşmana da değinen Arınç, 2019 yılındaki yerel seçimlerle ilgili dikkat çekici açıklamalar yaptı.

“BUNU YAPMAYIN DİYE YALVARDIM”

2019 yılındaki İBB seçimlerinin yenilenmesine karşı çıkacak olan Arınç, “Kimin önüne farklı şekilde geçiyorsanız onu büyütmüşsünüz. sözlerinin çok dikkatle alındığını göremiyorum son zamanlarda” dedi.

HDP’NİN KAPATILMASI DAVASI

HDP’nin kapatma davasıyla ilgili de değerlendirmede bulunan Arınç “Milli Nizam Partisi kapatıldı, MSP kapatıldı. Arkadan Refah Partisi birinci partiyken kapatıldı. Fazilet’i de kapattılar. Utanmadılar AK Parti’yi de kapatmak istediler. . Hukuken anlamı yok. diye teklif sunduk.O anda partinin adı BDP’ydi.Girmediler, girselerdi oylanacak, kabul edilecek ve referanduma gidilecek.” dedi.

“HDP KAPATILIRSA BUNDAN BİR ŞEY KAYBETMEZ”

İddianameyi okuduğunu söyleyen Arınç “İlgililerle görüştüm. Bizim hakkımızda açılan davaya benzemiyor. AK Partinin başlattığı dava sadece sosyal medyada birkaç haberden oluşuyor. Burada delilli, ispatlı ve itiraflı kapsamlı suçlar anlatılmış. diye.Burada hukuken kapatılabilir.Onlar zaten korkusu yok.Bunlarda harf kalmamıştı.Önemli olan o temeli sahiplenebilmek.O taban onların sahiplendiği süreçe böyle bir parti siyasette devam edecek demektir.AYM doğal hukuken düşünecek.Birileri sonraki gün kapatılsın, ikinci gün kapatılsın diyor.AYM bunlara uyulmadı. , savunduğumdan değil.Siyasi sonuçları nedeniyle bir fayda sağlama yapacak diye düşünüyorum. AK Parti olarak bizim de partimize el konulmuştu. Bu kapatılacağı gelmez.” diye konuştu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *