Borsa İstanbul’dan, 1 Ay Süreyle 5 Hisseye Tedbir Kararı

Borsa İstanbul, haftanın ilk işlem gününde 1 ay süreyle 5 hisseye tedbir kararı getirildiğini açıkladı.

Borsa İsanbul’un seans kapanışları KAP üzerinden yaptığı açıklamalarda, #TEZOL, #KONTR, #GZNMI, #GLRYH ve #HUNER paylarına VBTS kapsamında tedbir uygulanacağı belirtildi.

bist tedbir kararı-1

4 Hisseye Açığa Satış ve Kredili İşlem Kısıtı

Sermaye Piyasası Kurulu kararının devralınması alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında GLRYH.E, GZNMI.E, KONTR.E ve TEZOL.E payları 22/11/2022 tarihli işlemlerden (seans döneminde) 21/12/2022 tarihli işleme ( seans sonu) kadar açığa satış ve kredi işlemlerine konu edilemeyecektir.

Yüzde 100 Bedelsiz Sermaye Artırımı Başvurusu Yaptı

Yüzde 100 Bedelsiz Sermaye Artırımı Başvurusu Yaptı

HUN Yenilenebilir Enerji Paylarına, Emir Paketi Tedbiri

Sermaye Piyasası Kurulu kararının devralınması alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında HUNER.E payları 22/11/2022 tarihli işlemlerden (seans sonunda) 21/12/2022 tarihli işleme (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve sınırlamalarının limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktarının azaltılması ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgisi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsar. İlgili payda kısıtlaması uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan düzenleme de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas etkileri) emir paketi yaptırımının olumsuzluk süresi boyunca devam edecek.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *