Bomba kuleleri! Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu’na ‘2 yıl içinde erken seçim’ sözünü verdi

TÜRKİYE 14 Mayıs 2023 tarihinde erken alınan seçime giderken, Altılı Masa’da cumhurbaşkanı adayları arasında yayınlanan Ekrem İmamoğlu ile ilgili flaş bir iddia yükselme geldi. İmamoğlu’nu aday yapmak isteyen İYİ Parti lideri Meral Akşener’in bu amacına ulaşmakta zorlandığı ancak İmamoğlu’ndan vazgeçmediği belirtiliyor. Akşener’in, İmamoğlu’na, “2 yıl içinde erken seçime götüreceğim. Sen de o zaman cumhurbaşkanı adayı olursun” dediği iddia edildi

abone ol

Meral Akşener’in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu cumhurbaşkanı aday plan yapma 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için şimdilik suya düşmüş gibi görünse de Akşener İmamoğlu’ndan vazgeçmiyor. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Akşener’in Ekrem İmamoğlu’na, “2 yıl içinde erken seçime götüreceğim. Sen de o zaman cumhurbaşkanı adayı olursun” diyen iddia etti. Selvi, bugünkü yazının ilgili bölümü şu iddiaları köşesine taşıdı:

14. değil 15. cumhurbaşkanı ol!

– Ben 14’üncü cumhurbaşkanı olmak için mücadele ettiğini düşünüyorum ama Meral Akşener’in, ‘Ekrem, sen 15’inci cumhurbaşkanlığı için hazırlıklarını yap. 2 yıl içinde erken seçime götüreceğim. Sen de o zaman cumhurbaşkanı adayı olursun’ diyor diyor.

– Ben Ekrem İmamoğlu’nun seçim çizmelerini giyip Kastamonu seferine çıkması nedeniyle kulislerde konuşulanları aktarıyorum.

Acele etme 2 yıl içinde erken seçim var

– Tecrübeli bir politikacı olan Akşener’in, ‘Ekrem hızlandırma. 2 yıl içinde erken seçime gideceğiz. Kılıçdaroğlu ile savaşarak kaybedeceğin bir hamle yapma. Senin yaşın genç, 2 yıl bekle. Erken seçim olunca sen 15’inci cumhurbaşkanı adayına talip ol’ demesi siyasetin doğal olmasına ters değil.

Abdulkadir Selvi’nin yazısının tamamı için tıklayın

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *