Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a saldırı

Muğla’nın Bodrum ilçesinin CHP’li belediye başkanı Ahmet Aras, eski belediye personeli tarafından fiziki olarak kalıyor.

Görsel: AA

AA’nın aktardığına göre Aras, dün gece saatlerinde beraberindekilerle ilçedeki bir restorana gitti.

Aras’a, mekanda bulunan ve eski belediye personeli olduğu öğrenilen A.Ö. saldırdı.

Arbede anları, gerekli güvenlik kamerasına da yansıdı.

Görüntülerde, A.Ö.’nün Başkan Aras’ın elini sıkmaya çalıştığı, ardından ona doğru yönlendirmeyi tartaklamayı başardığı görülüyor. Görüntülerin devamında ise Aras’ın koruması ile mekandaki diğer tartışmayı yatıştırmaya çalıştığı ve bu mekanda bir süre arbede çıkışı yer alıyor.

Belediye Başkanı’nın şikayeti üzerine emniyete götürülen A.Ö., buradaki işlemlerin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe serbest bırakıldı. A.Ö.’nün de Başkan Aras’tan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Öte yandan Ahmet Aras, konuyla ilgili sosyal medya paylaşımında yaşadıklarını söyledi: “Olay, dün akşam misafirlerimle yemek yemediğim sırada, Bitez Liman sorumlusu olarak görev yaparken, limana tekneye binmek isteyenlerden rüşvet aldığı yönündeki şikayetler nedeniyle disiplin kurulumlarıza sevk edilen ve kurul kararıyla görevine son verilen bir şahsın, beni ve misafirlerimi önce sözlü, ardından fiziki tacize kalkışması ve Bu taciz görevlileri tarafından anında müdahale edilmesi ve şahsın gözaltına alınması durumundan çıkarılması.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *