Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a acil saldırı

Bodrum Belediye Başkanı Aras, eski belediye çalışanının fiziki saldırısına maruz kaldı. Aras, mahkemeden serbest bırakılan saldırganların, ‘rüşvet’ şikayetleri nedeniyle işten atıldığını söyledi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a acil saldırı

Abone ol

Google Haberleri

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın, eski belediye personeli tarafından fiziki darbelere uğraması güvenlik kameranca kaydedildi.

Alınan izlenime göre, Belediye Başkanı Aras, dün gece saatlerinde beraberindekilerle ilçedeki bir restorana gitti. Aras’a, mekanda bulunan ve eski belediye personeli olduğu öğrenilen A.Ö, fiziki saldırıda bulundu. Yaşayan arbede anları, yerleşik güvenlik kameralarına da yansıdı.

Görüntülerde, A.Ö’nün Başkanı Aras’ın elini sıkmaya çalıştığı, ardından ona doğru yaptığı sert fiziki müdahalede bulunmaya çalıştığı görülüyor. Görüntülerin devamında ise Aras’ın koruması ile mekandaki diğer tartışmayı yatıştırmaya çalıştığı ve bu mekanda bir süre arbede yaşanması yer alıyor.

bodrum-belediye-baskani-ahmet-aras-a-restoranda-saldiri-1116882-1.

Belediye Başkanı’nın şikayeti üzerine emniyete götürülen A.Ö, buradaki işlemlerin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe serbest bırakıldı. A.Ö’nün de Başkan Aras’tan şikayetçi olduğu öğrenildi.

bodrum-belediye-baskani-ahmet-aras-a-restoranda-saldiri-1116883-1.

Öte yandan Ahmet Aras, konuyla ilgili medya sosyal hesaplarından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Olay, dün akşam misafirlerimle yemek yemediğim sırada, Bitez Liman sorumlusu olarak görev yaparken, limana tekneye binmek isteyenlerden rüşvet aldığı yönündeki şikayetler nedeniyle disiplin kurulumlarıza sevk edilen ve kurul kararıyla görevine son verilen bir şahsın, beni ve misafirlerimi önce sözlü, ardından fiziki tacize kalkışması ve Bu taciz görevlileri tarafından anında müdahale edilmesi ve şahsın gözaltına alınması durumundan çıkarılması.”

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikatiarak dünyadaki gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkıda bulunmaktır. Bu nedenle bellekten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha kalıcı ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını elde etmek için elde etmek. Çünkü banka hesabını boşaltmak zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam ediyoruz.

Bu yolculuklarda bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için

Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; sizinle güçlü, sizinle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *