Beyin dalgalarını kullanarak oyun oynadı

LOG’ta yer alan habere göre, Twitch yayıncısı Perrikaryal, sahibi olduğu beyin dalga sensörü ve kullandığı özel yazılım üzerinden sadece düşünce Elden Ring oynadı.

Yetiştiricilerin hücrelerini hücrelerinden uzaklaştırmak için kullandıkları cihaz bir oyun kontrolcüsü haline gelen yayıncı, dikkatini yapmak istediği mezra yaparak bir oyun içi düşman alt ev sahibi olmak üzere dahi ulaşmış durumda. Elbette biraz gecikmeli / yavaş çalışan ve gerçekten çok yüksek bir odaklanma gereksinimi süreci, bu nihai örnek değildi ancak Elden Ring içindeki kullanımıyla geliştirici şirket dahi çekmeyi başardı.

Bandia Namco’nun İngiltere merkezli Twitter hesabı, Perrikaryal’a bunu nasıl yaptığını sordu. Bazı mezraları sinyal haline getirmek adına söylemek zorunda kalan Perrikaryal, kullanımın kolay olmaması ancak kontrolün da olmaması gösterildi. Fiziksel engellemeye sahip kişilerin oyun dünyalarına ulaşmak adına üzerinde daha fazla durulması gereken sistem, bir uzmanın açıklamasına göre yüzde 60 ila 70’lik doğruluk seviyesi çok iyi olarak görülüyor.

Elden Ring bundan önce de yine bir Twitch yenilikleri ile gündemde ses getirmişti. Biliyorsunuz oyun içinde yer alan düşmanlar ya da boss’lar gerçekten oldukça zorlayıcı yapılar.

En uğraştırıcı düşmanlardan biri ise kesinlikle Malenia. Çoğu kullanıcı alt etmek için saatlerce uğraştığı bu düşman, Twitch yayıncısı MissMikkaa başka hiçbir kimsenin yapmadığı şekilde alt etmeyi başarmıştı. Zorlu bir denemeye girişen yayıncı, aynı anda iki farklı Malenia ile mücadele etti ve bunları de yendi.

Peki bu nasıl oldu? MissMikkaa bu süreçte hem kontrolcü hem de çok ilginç bir şekilde bir dans matı kullanıyor. Kontrolcü direkt olarak PS5’e bağlı durumda. Dans matı ise PC’ye bağlı olarak çalışıyor. Bu sayede yayıncı hem elleri hem de ayaklarıyla aynı anda mücadele edebiliyor. Bu başarıya doğal olarak kolay gelmemiş.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *