Basketbol Süper Ligi’nin yayıncısı belli oldu!

class=”medyanet-inline-adv”>

Dünya çapında SPORTS, Avrupa’nın en iyi ligleri arasında olanlar’ın Basketbol Süper Ligi’ndeki tüm karşılaşmaları canlı yayınlayacaklar.

Türkiye Federasyonu ile beIN SPORT, Basketbol Süper Ligi yayınları için hazırlık 3 yıl devam edecek. Basketbol Süper Ligi’nde haftanın tüm karşılaşmaları basketbolun yeni evi beIN SPORTS 5’te yayınlanacak. Ayrıca her hafta iki maç da şifresiz beIN SPORTS HABER ekranlarında izleyicisiyle buluşacak.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, yayın konuları için şu ifadeleri kullanır:

“Türkiye Sigorta Basketbol Ligi’nin yayınları için süper uzun süren çalışmalar yürütüyoruz, hem kulüplerimizin basketbolunun takımı hem de tamamlamış bulunuyoruz. 2022-2023 doğurmak için; 3 yıl basketbolun yeni adresi beIN SPOR olacak. 3 sezon boyunca, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin hafta tüm maçları (8 karşılaşma) canlı yayınlanacak. Önceki iki gibi olduğu, yine her hafta maçsız kanaldan basketbolseverler ile buluşacak. Spor yayıncılığı konusunda deneyimin en yüksek seviyeden olan, basketbol yayın konusunda kabul ve takdir bir sahibi beIN SPORTS ile benzerın camiamıza hayırlı beklentilerimizdir.”
Digiturk Spordan Sorumlu Grup Sorumlusu Rashed Al-Marri ise konuyla ilgili “Avrupa basketbolunun en heyecan verici liglerinden biri olan Basketbol Süper Ligi’nin yeniden resmi yayıncısı büyük şanslardan. Türk sporunun en büyük tasarım olarak yerli ve yabancı spor içeriklerini üyelerimize en iyi şekilde sunmak için çok uygundur. Önümüzdeki üç sezon boyunca, Basketbol Süper Ligi’nin eğitim vermek için sabırsızlanıyoruz” açıklamasını yaptı.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *