Bartın’da çok sayıda ev ve iş yeri su bastı! Vali Arslan: Meteoroloji verilerimiz daha düşüktü

Ulus ilçesi ve Abdipaşa beldesinde öğleden baştan sona okunmak, okunmaktan okunan. Aşırı yüksek şelalelerden akan sular taşkınlara neden oldu. Ulus ilçesi Abdipaşa Belde’de bulunan çok sayıda iş yerlerini su bastı. Abdipaşa beldesinde bir ahırdaki büyükbaşlar tarafından kurtarıldı. AFAD ve savaş alanında, Ulus- Abdipaşa yolu üzerinde taşkın nedeniyle otomobillerde mahsur kalanları kurtardı. İlçeye Bağlı Sarnıç köyü yol çöktü. Bartın- Karabük yolu Abdipaşa mevkisi taşkın nedeniyle trafiğe kapandı. Bartın Ulus ilçesi ve Abdipaşa beldesinde yaşanan sel felaketinin ardından Bartın Valisi Nurtaç Arslan su baskını yaşanan ev, iş yeri ve depolar hakkında bilgi içeren incelemelerde bulundu.

AA

“METEOROLOJİ VERİLERİMİZ DAHA DÜŞÜKTÜ”

Gazetecilere etkinlik Vali Arslan, “Abdpaşa beldemiz ve Ulus merkezde öğleden sonra sonra metrekareye yaklaşık 118 kilogram düştük. Aslında bizim meteoroloji verilerilerimiz daha düşüktü ama maalesef 118 kilogramdan fazla geçtik. Karabük ve Abdipaşa yolu kapanmıştı. Yolumuzu trafiğe açtık. Ulus yolumuzda da kapalı var. Orası da şu an trafiğe açıldı. Abdipaşa’da 40 eşit depo, ev ve iş yerimizde su baskınları oldu. Ulus merkezde de 20 hane 20 dükkan yine aynı şekilde su baskını oldu. gerekli kurallar. Bir can yok. En sevindiğimiz yön de bu zaten. Tarımsallerdeki imarların tespitine ilişkin merkez üssümüz. Önlemlerilerine yere geçmiş olsun” ifadeleri verdi. (DHA-İHA)

DD

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yumurtayla aynı boyda!  Gören inanamadı...Yumurtayla aynı boyda! Gören inanamadı…
AK Parti İstanbul Danışma Meclisi Başkanı Erdoğan'a hediye paketi: Sürmanşette...AK Parti İstanbul Danışma Meclisi Başkanı Erdoğan’a hediye paketi: Sürmanşette…
Sahilde iğrenç ortalığı karıştırdı!  Tekme Tokat dövdülerSahilde iğrenç ortalığı karıştırdı! Tekme Tokat dövdüler

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *