Bakan Koca, Tokat’ta özel hastanede yaşanan olayla ilgili sağlık personeline verilen cezaları açıkladı!

T24 Haber Merkezi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kazalı cenaze boğazının sıkıldığı Tokat’ta bulunan Medical Park Hastanesi’nde yaşanan olayla ilgili olarak sağlık personelinin aldığı cezayı açıkladı. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yapacağı, “2 sağlık kuruluşlarından biri 3 yıl süreyle meslekten erkeklere verildi” dedi. Daha sonra 2 işletmenin bir sağlık kurumunda çalışabilmesi için, 18 aylık tüketici ve etik eğitim alma zorunluluğu olduğunu söyleyen Koca“Tekrar bir yoğun bakımda çalışması söz konusu değildir” diye yazdı.

Bakan Koca Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Tokat’ta faaliyeti halen durdurulmuş olan özel hastanedeki olay infaz yürütme soruşturması sonucu, yoğun servisindeki bir alana karşı şiddet/ kötü muameleyi gösteren 2 yoğun bakım çalışanına verilen CEZALAR Sağlık Meslekleri Kurulunda bugün bakım kararına bağlandı” ifadesini kullanarak, verilen 2 personele verilen cezaları açıkladı.

Fahrettin Koca paylaşımında, “Söz konusu 2 sağlık kuruluşundan biri 3 yıl garantili meslekten men edildi. Süre sonunda, bir sağlık kurumunda çalışabilmesi için, 18 haftalık tüketici ve etik eğitim alma mecburiyeti var ve tekrar bir yoğun bakımda çalışması söz konusu değildir. Sağlık Meslekleri Kurulunun kararına göre, diğer sağlık Personel 6 aylık aile eğitiminden geçmek zorunda, artık yoğun bakımdan çalışamaz. diye yazdı.

TIKLAYIN | Tokat’ta bulunan Medical Park Hastanesi’nde skandal: Hemşireler ölümcül ağır ağır ağzını ve boğazını sıktı!

Ne oldu?

Tokat’ta faaliyet gösteren Medical Park Hastanesi’Şuurunda yerinde olmayan hasarlı kadınlardan biri erkek olmak üzere iki hastaya şiddet uygulandı. Hemşireler cihazlarına bağlı olduğu odada çarşafla yüzünü kapatma elleriyle ağzını ve boğazını sıktı. Şoke eden görüntüler kameraya yansıdı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığını duyurdu. Tokat Valiliği, olayla ilgili bir resmin iş akdinin feshedildiğini bildirdi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *