Bakan Akar’dan İYİ Partili Çıray’a: Nah alırsın böyle oy

Milli Savunma Bakanlığı’nın 2023 yılı bütçesi görüşmelerinde Bakan Hulusi Akar ile İYİ Partili Aytun Çıray arasında tartışma yaşandı. Çıray, Akar’a yönelik, “Türk askerlerinin başına çuval geçirme emrini veren Amerika Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Raymond Odierno’nun ele geçirdiği Liyakat Lejyonu nişanını aldınız. Ödülü neden kabul ettiniz?” dedi. Akar ise Çıray’a vereceği yanıtta, “Biraz sonra bunları yayınlayacaksın, oy alacaksın. Nah alırsın böyle oy” ifadesini kullandı.

Bakan Akar'dan İYİ Partili Çıray'a: Nah alırsın böyle oy

Abone Ol

Google Haberleri

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Milli Savunma Bakanlığı’nın 2023 yılı bütçesi görüşmelerine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da katıldı.

Görüşmelerde Hulusi Akar ile İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray arasında tartışma yaşandı.

Çıray, Hulusi Akar’a yönelik, “Türk askerlerinin başına çuval geçirme emrini veren Amerika Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Raymond Odierno’nun ele geçirdiği Liyakat Lejyonu nişanı aldınız. Türk Silahlı Kuvvetlerinin kurumsal onurunu yerle bir eden bu kişi tarafından verilen puan kabul etmediniz mi?” yöneltti.

Akar, Çıray’ın sözlerine, “Karşına kamerayı koy, şov yapmak için. Biraz sonra bunları yayınlayacaksın, oy alacaksın. Nah alırsın böyle oy” karşılığını verdi.

Çıray ise Akar’ın ifadelerine tepkilerini hissettim, “Siz Genelkurmay Başkanlığı yaptınız bu memlekette, ne ayıp! İlk defa hakaret eden bir Genelkurmay Başkanı ile karşılaşıyorum” dedi.

Aytun Çıray, sosyal medya hesabından söz konusu tartışmanın videolarını da yayınladı.

İkili arasında yaşanan tartışma şöyle:

Çıray: Sayın Akar, siz benim saygılarımla Komutan ve Bakanlardan birisiniz, bunu elinde tutuyor ama 2003’ün 4 Temmuzunda Süleymaniye’de Türk görevlilerinin başına çuval geçirme emrini veren Amerika Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Raymond Odierno’nun sahip olduğu Liyakat Lejyonu nişanını aldınız. Sizin bu değerlendirmeleri geçen PKK’lılar İdlib’de silahlarıyla resmi geçit yapıyorlar. Türk Silahlı Kuvvetlerinin kurumsal onurunu yerle bir eden bu kişi tarafından verilen ödül neden kabul ettiniz? Eğer ceza bu reddetseydiniz sonuçları ne olurdu? Genelkurmay Başkanı olmanın önünü keserler açık mı?

Akar, Bir tek ben mi aldım o ödül! Yoksa istifa et.

Çıray: Neden bağırıyorsun?

Akar: Bağırırım tabii.

Çıray: Bu acziyetin ifadesidir.

Akar: Hayır, muhafaza da bakmıyorsun. Bir tek ben mi varım!

Çıray: Siz kendi çizgilerinizi ortaya koyuyorsunuz. Her kim almışsa ayıp etmişti.

Akar: Aynı şeyi ciklet gibi savunuyorsun.

Çıray: Hayır, çiğnemiyorum.

Akar: Konuştukça çiğniyorsun.

Çıray: Şimdi bu şampiyonluğu elinde bulunduran kişiyi önemli tutmaya çalışıyor.

Akar: Kimler aldı!

Çıray: Türk Silahlı Kuvvetlerinin komutasındaki çuval yöneten komutandan yetki almışsınız. Kardeşim, şükürler olsun, ben söyleyeceğimi söyleyebilirim.

Akar: Karşına kamerayı koy, şov yapmak için. Biraz sonra bunları yayınlayacaksınız, oy alacaksın. Nah alırsın böyle oy.

Çıray: Siz Genelkurmay Başkanlığı yaptınız bu memlekette, ne ayıp! İlk kez hakaret eden bir Genelkurmay Başkanı ile karşılaşıyorum.

Akar: Küfretmiyorum.

Çıray: Beyefendi, ben Türkiye Cumhuriyeti devletinde müsteşarlık yaptım…

Akar: Bozulmuşsun, koruyucusun.

Çıray: Sizsiniz bozuk.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *