Bakan Akar’dan İsveç’teki skandala tepki: İğrenç, alçak girişim

Akar başkanlığında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile bakan yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu, Şuay Alpay, Alpaslan Kavaklıoğlu ve Muhsin Dere ile ordu, birlik komutanlarının gidişiyle görüntülü konferans toplantısı düzenlendi.

Bakan Akar, Türkiye’nin başta Irak ve Suriye olmak üzere tüm komşularının sınırlarına, egemenlik haklarına ve toprak mirasına sahip olduğunu vurgulayarak, “Bunu tekrar tekrar söylememize rağmen özellikle yurt dışı basınında beyanlarımız çarpıtılıyor ve çevrelerini bu şekilde saptırılıyor. ve kurtuluş.Bunun için çalışıyor, yapılması gereken ne varsa yapıyoruz” dedi.

‘134 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ’

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadele ettiğini vurgulayan Akar, bunun için başkalarından çekilmek istenmesine yönelik ahlaki olmadığını belirtti. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tek amacının hudutların ve hükümetinin güvenliğini sağladığını aktaran Bakan Akar, şunları söyledi:

“Biz hiçbir ayrım yapmadan tüm terör örgütleriyle mücadele ediyoruz. PKK/YPG, DEAŞ, FETÖ ile mücadele ediyoruz. Etnik, dini, mezhepsel gruplarla mücadelemiz asla söz konusu değil. Allah’ın 40 yıllık başlangıcımıza musallat olan terör belasından asil milletimizi kurtaracağız. getirilen.Mehmetçik büyük bir azim ve inançla üzerine düşen üretimini yapmaya devam ediyor.”

‘SALDIRIYA MİSLİYLE KARŞILIK VERDİK’

Terörle mücadelenin idamesiyle devam ettiğini vurgulayan Akar, geçen hafta teröristler tarafından Suriye topraklarından Öncüpınar Sınır Kapısı’na yapılan saldırıyı hatırlatarak, “Bizim kararımız tam, hiçbir şekilde durmamız, susmamız, hareketsiz kalmamız söz konusu değil. Getirilen Gerek destek ateş araçları diğer araçlarla, gözetim ve yeri, zamanın yapılması gereken ne varsa bugüne kadar yaptık, bundan sonra da yapmak konusunda azimli ve yapmalıyız. Karşılığını verecek, terörü bitirmeye mücadelemize kararlılıkla devam ettireceğiz” diye konuştu.

‘NET BİR POLİTİKA İZLİYORUZ’

Terörle mücadele konusunda uluslararası ilişkiler, diplomasiyi de yoğun olarak faaliyetlerini ifade eden Akar, bu davaları Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Suriye Savunma Bakanı Ali Mahmud Abbas ile üç ülke istihbarat başkanlarının katılımıyla Moskova’da bulunan üçlü toplantıyı hatırlatmadı. Toplantıda açık şekilde Türkiye’nin terörle mücadeledeki hedeflerini ilave göçü arzu etmediğini, Türkiye’deki Suriyelilerin gerekli şartları oluştuktan sonra topraklarına, evlerine gönüllü, güvenli ve saygın bir şekilde dönmelerini sağlamayı amaçladıklarını aktardıklarını söyleyen Akar, “Bunun yanı sıra ister Türkiye’de ister Suriye’ de bizim birlikte olduğumuz Suriyeli kardeşlerimiz çeşitli karmaşık zora sokacak herhangi bir durumda, kararda bulunmamız asla söz konusu değil.

‘İSVEÇ VE FİNLANDİYA, TAAHHÜTLERİNİ YERİNE GETİRSİNLER’

İsveç ve Finlandiya’nın NATO’dan ayrılmaya de değinen Akar, Türkiye’nin NATO’nun açık kapı politikasını daima yürüteceğini belirtti. Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’nın düşmanı olmadığını, iki ülkedeki NATO askerlerinin karşısında durmadığını ifade eden Akar, şunları kaydetti:

“Onlar nasıl ki kendi ülkelerini savunmak için NATO ile iş birliği yapmak istiyorsa biz de terörle mücadele konusunda görevli iş yükünün verilmesi, bize destek verilmesini istiyoruz. Onlar kendi ülkelerinin savunması ve güvenliği için bizden destek; ama bizim terörle mücadele konusundaki taleplerimizi reddediyorlar. Orada Türkiye ‘ye, hükümdarımıza, bayrağımıza, Kur’an-ı Kerim’e, kutsal değerlerimize karşı her türlü alçaklığı, rezilliği, zor girişimi görmezlikten getirmek, bunlara sessiz, tedbirsiz kalmak kabul edilebilir bir şey değil. açık, net, belli.Biz bir an önce İSVEÇ ve Finlandiya’nın yönetimi, kuvvetini hedefleme hükümleri yerine getirmelerini ve ağırlıklarını, düşük ağırlıkları de sonlandırmalarını istiyoruz.Bunlar yapıldıysa bizim hiçbir sorunumuz yok” dedi. (DHA)

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *