Babacan’dan “6’lı Meclis Başkanı adayı önerecek misiniz?” soruya cevap: Aday hatlarıyla gitmeyeceğiz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, parti genel merkezindeki basın toplantısını, oylamayı değerlendirdi. Babacan, 6’lı masanın yarın yapacağı toplantıya ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Partinin 22 eylem planını tamamladığını ve tüm çalışmalarını bir araya getirerek bir kitap oluşturduklarını söyleyen Babacan, 15 Ocak’ta düzenledikleri programda eylem planlarını yayınlaya paylaştıklarını anımsattı. “Bu 22 eylem tesisi aynı andan algılamada bu ülke ayağa kalkacak ve koşmaya başlayacak, kanatlanıp uçacaktır.” diyen Babacan, tüm kitabı siyasi partilerin genel başkanlarına, milletvekillerine ve sivil toplum kuruluşlarına gönderdiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Sen git çocuk bezi satmaya devam et” sözlerine cevap veren Babacan, esnaf bir ailenin evlendiğini, çocuk bezi, ev tekstili satmanın utanılacak bir şey olmadığını söyledi. İlkokul yıllarında Çıkrıkçılar yokuşundaki dükkânlarında çalıştırılan Babacan “ABD’den aşağıya ticarete geri döndü. Çalışanlarımıza, ailemize helal parayla ekmek kapısı geçmiş iş yerimizde devam ettik. Bundan şerefe duyarım.” dedi.

Babacan, seçim dönemi 14 Mayıs olarak ilan edileceğini hatırlatarak, “İktidar, yönetimden seçmen gibi değiştireceğiz. Endişeye mahal yok. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı seçilmiş.” diye konuştu.

Ülkenin kaderinin herkesin elinde olduğunu söyleyen Babacan, kadınların oylarını mutlaka kullanmaları gerektiğini söyledi.

Babacan'dan '6'lı Meclis Başkanı adayı önerecek misiniz?'  soruya net cevapAli Babacan

Babacan, “Altılım Hükümeti Cumhurbaşkanı adayı önerecek misiniz? Bu isim masadan mı, dışarıdan bir isim mi olacak?” soruya şu yönergeyi verdi:

“Yarınki altılı masa toplama etkileri olarak usul ve yöntemden konuşulması tasarlanıyor. Sayın Genel Başkanlardan isim öneren, bazı isimlerle ilgili istişare yapmak isteyenler olursa, şüphesiz o istişare içinde biz de çıkarmak ama biz yarın altılı görevli bir aday genişliğiyle gitmeyeceğiz. Bir sistem ve usul tartışması hazırlığı içinde altılı masa oturacağız.”

“HDP’nin çalışması durumunda bazı isimlerin DEVA Partisi’nden aday olacağı” iddialarının sorulması üzerine Babacan, böyle bir anlaşmanın gündemlerinde olmadığını kaydetti.

Deva Partisi Ali Babacan Politika Güncel Haberler

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *