Atalarının yaşamlarını sürdürecekleri onu ziyaret edecekler! Korkunç bir şekilde can verdi…

Oluşturulma Tarihi: Aralık 08, 2022 12:14

Atalarının canlı olarak hayata geri döndüğünü ve kendini ziyaret ettiğini düşünen adam, ritüel ile hayvanlarla birlikte görmek korkunç bir şekilde can verdi. Aile atalarının kendilerine neden kızdıklarını anlamadıklarını açıklarken polis olayına soruşturma soruşturması başlatıldı. İşte akıl almaz olaydan dikkat çekici ayrıntılar…

Güney Afrika’nın bazı kültürlerinde, insanların atalarının arı ya da kertenkele şeklinde yeniden hayata geldiğine inanılıyor.

İnanışa göre ataların hayata dönme nedeni aileyi doğrudan ziyaret edip geleneksel ritüelleri gerçekleştirmeleri konusunda uyarıda bulunmak.

EVİNİN DIŞINDAKİ KOVANI GÖRÜNCE ATALARININ ZİYARETE GELDİĞİNİ DÜŞÜNDÜ

Güney Afrika’nın Qonce şehrinde yaşayan, 58 yaşındaki Nkosentsha Njimbana saflan evinin getirdiği yuvaya yerleştirdiğini bu atalarının kendisine yaptığı bir ziyaret olarak yorumladı.

Atalarının canlı olarak hayata geçerken onu ziyaret ettikleri yerleri korkunç bir şekilde can verdi...

HANGİ RİTÜELİ YAPACAĞINI GELENENEKSEL BİR ŞİFACIYA DANIŞTI

Geleneklere göre bir ailenin evi arı ya da kertenkele geldiğinde insanlar ne tür bir ayin yapacaklarını öğrenmek için geleneksel şifacılara danışır.

58 yaşındaki adam da “sangoma” olarak da doğum günü geleneksel bir şifacı ile görüştükten sonra evine döndü ve atalarının kişisel yönlendirmeleri mesajlaşmak için ‘ukugxotha iinyosi’ ayinini yaptı.

ARILARLA KONUŞMAYA ÇALIŞIRKEN KORKUNÇ ÖLÜM

Söz konusu ritüelde aile reisi bir bardak gazoz ve bir tabak dolusu şeker ve yapımı 4 gün süren özel bir içecek arılara verir ve yemin eder.

Arıların ayinlerinden sonra dağılmasını beklemekle birlikte hayvanlara inanmayanların dağılmak yerine Nkosentsha’ya saldırdı.

Talihsiz adam evinde arılarla birlikte olmaya can verdi.

AİLEDEN AÇIKLAMA: ARILARIN NEDEN BU KADAR KIZDIĞINI ANLAMIYORUZ

Adamın erkek kardeşi Mandla, yerel basına yapacağı bir şey “Bu, ailemizin başına gelen en acı verici şey” dedi ve ekledi;

“Ona neden bu kadar kızdıklarını anlamıyoruz. Kardeşim her şeye rağmen onların evinde ağırladı ve asla kovalamaya çalışmadı.”

“VERİLEN MESAJI ANLAMAYINCA ARILAR KIZMIŞ OLABİLİR”

Geleneksel bir uzman olarak Loyiso Nqevu, News24’e gittiği adamın verdiği mesajı tam anlamadan açıklamaları çıkarmak için aceleci davranmış olabilir, bu davranışı da onların kızmasına neden olabileceğini belirtmiş ve olayı ‘ataların gazabı’ olarak yorumladı.

Atalarının canlı olarak hayata geçerken onu ziyaret ettikleri yerleri korkunç bir şekilde can verdi...

MANDELA’NIN DA DAHİL OLDUĞU TOPLULUK

Eski Güney Afrika lideri Nelson Mandela’nın da dahil olduğu Xhosa toplulukları yaptığı geleneksel ayinlerle tanınır.

Nqevu söz konuşma ritüelinin insanları arasında ‘bir karşılama töreni’ olduğunu belirtmek“Xhosa etnik grup dahilseniz evinize arılar geldiğinde kaçıp, belediyeyi aramazsınız” dedi.

Aile bu durumu normal karşılasa da, Eastern Cape polis sözcüsü Thembinkosi Kinana olaya soruşturma soruşturmasının başlatıldığını duyurdu.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *