Arjantin’i yıkanan golü atan Salem Al-Dawsari kimdir? Salem Al-Dawsari hangi takımda oynuyor, bonservisi ne kadar? – Spor haberleri

Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nda Suudi Arabistan, C Grubu’ndaki ilk maçında Arjantin’i 2-1 mağlup ederken kupanın ilk sürprizini de geldi.

İkinci yarı rüya gibi bir futbol oyuncusu Suudi Arabistan 48. dakikada Al-Shehri ve 53. dakikada Al-Dawsari ile maçı gollerle 2-1 öne geçti.

Al-Owais ve Al-Dawsari’nin oynadığı futbol da oynanıyor. Karşınızda attığı harika gol ile Al-Dawsari’nin oyuncu profili…

Salem Al-Dawsari ile Neymar arasında oyun stili olarak çizimler kuruldu. TheAthletic’in analizine göreyse 1994 Dünya Kupası’nda belki de tarihin en iyi gollerinden biri Belçika’ya karşı atanan Suudi Arabistanlı futbolcu Saeed Al-Owairan’ın hala, Al-Dawsari’ye daha çok geliyor.

Al-Dawsari, sağ ayağını kullanan ve içeri hareket ederek etkileyici bir performans ve bitirme dengesi sunan bir sol kanat oyuncusu. Etkileyici becerileri ve üst yönetimiyle teknik olarak veya onu kaleye geri döndürmedüklerinde bek döndürmek için fiziksel olarak sezgi ve denge ile defans oyuncularını bire birde yenebilir.

Rakip yarı sahanın üçüncü bölgesinde, özellikle ceza sahasına yakın alan, en tehlikeli alan. Buradan şut açıları yaratabiliyor ve bunu düzenli olarak yapıyor. Ya da ceza sahası boyunca geniş paslarla diğer oyunculara şans eseri.

O, harika bir golcüden daha çok harika goller atan bir oyuncu. Suudi Pro Ligi hizmetlerinde hiçbir zaman 10 veya daha fazla gol hedefine ulaşmadı ve 50 uluslararası maç 15 gol var. Ancak 2012’de Avustralya’ya karşı ilk maçta mükemmelliği gösterdi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *