Antalya’da, nefes borusundan ve ısın sinek larvaları çıktı

Topladığı bademden yedikten sonra nefesler, nefes nefeste, gözde örnek ve yanma şikayetleri ile öğretmek öğretmen ve nefesten canlıdan sinek larvaları alınır.

Antalya'da, nefes borusundan ve ısın sinek larvaları çıktı

Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nde çalışan olarak, evli ve 2 çocuk annesi Ayşegül Açık (43), Isparta’nın Yalvaç’taki yakınlarına ait bahçeden badem topladı.

Topladığı bademi yedikten sonra bir sinek çarpması Açık, bir süre sonra nefesler, öksürükler, gözde gösteri ve şikayetleri ile başvurudu.

AA’nın haberine göre; Isparta’da muayenesinde herhangi bir şey tespit edilemeyen Açık, şikayetlerinin devam etmesi Antalya Atatürk Devlet Hastanesi Açık Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Özgül Mendilcioğlu’na oldu. Açık’ın sinek larvaları tespit edildi.

Gözündeki larvalardan kurtuldu, nefes borusunda da çıktı

Özel yıkama işlemi ile çizimdeki larvalardan kurtulan Ayşegül nefeslerinde ve acı seslerinin geçtiği yerlerde, nefeste da sinek larvaları tespit edildi.

Boğazındaki larvalar, Göğüs Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Soner Gürsu tarafından yapılan cerrahi müdahaleyle temizlenen Açık, kavuştu.

Antalya’da, nefes borusundan ve ısın sinek larvaları çıktı VİDEO

Literatürde bir ilk

Op. Dr. Son Gürsu, proje oluşturma amacı ile operasyonla hastadaki larvaların tanımlanmasını, dile getirilmesini “Literatürde, solunum yolu canlı, dış vücut kadar bildirilmemişti.” dedi.

Antalya'da, nefes borusundan ve sıcak sinek larvaları çıktı #1

Antalya'da, nefes borusundan ve ısın sinek larvaları #2

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *