Ankara’da koruyucu korkui! 91 yaşındaki kadın kâbusu yaşadı

Ankara’da ortaya çıkan koruyucu dehşeti akıllara durgunluk verdi. İddialara göre, 91 yaşında bakıma ihtiyacı olan Münevver Güneysu, bakıcısı CC (77) ve bakıcının oğlu SC (54) tarafından tutulanerek çeşitli işkencelere maruz kaldı. Ayrıca bakıcının oğlu SC tarafından bakıma ihtiyacı olan Münevver Güneysu’nun anlamıyla aşağı sıcak yemek döküldüğü de iddialar arasında yer aldı. Güneysu’nun kapsamı ise kızı ve torunları fark etti. Evinde Güneysu’yu ziyaret eden aile yakınları, darp yollarının nesine gideceklerini şaşırdı. Yakınları tarafından kaldırılan Güneysu hastane yaşam mücadelesi veriyor.

Bakıcıları nasıl işe aldıklarını anlatan yaşlı kadının torununu anlatan Derya Yılmaz, “Bundan iki ay önce babaannem akrabaları olduğu için telefon ediyor bu şahıslara ‘Bana bakıyor musunuz?’ diye ve babaanneme ‘Tabii ki gelir bakarız’ diyorlar. Daha sonra bu bayanın kendisi ve oğluyla beraber evinde kaldığı için oğlunu da kabul şartını ister. Babaannem de tamam diyor, akraba ilişkileri olduğu için. Oğluyla beraber geliyorlar ve babaanneme bakıyorlar” diye konuştu.

Ankarada bakıcı dehşeti 91 yaşındaki kadın kâbusu yaşadı

Yaşadıkları korku dolu anları anlatan Yılmaz, şöyle devam etti:

“Kız kardeşime telefon ediyor babaannem, ‘kızım ayağım çok kötü diyor’ bundan 4 yıl önce ameliyat olmuştu. ‘Ağrım var geldiğimde doktora götürebilir yanlış’ diyor bunun yanı sıra da babaannem durumu kız kardeşime söylemek istemiyor. Çünkü komşu yanları olduğu için çekiniyor, söylemek istemiyormuş devletler. Kız kardeşim aileden çıktı geldi, biz babaanneme ziyarete gittik, duruma bir bakalım görenler nesi, ameliyat olan bacağında bir sorun mi var diyerek. Oraya gittiğimizde kapıyı bayan açtı, oğlunun içindeki tekinde oturuyordu. Odanın tekini ona vermişlerdi. Kapıyı açtığında kadının surat ifadesinden anladım ben suçlanma gibi bir ifadenin var olduğu suratında. İçeri girdik babaannem sessiz bir şekilde ‘hoşgeldiniz,’ falan dedi. Biraz sohbet ettik, bayan hiç oturmuyor, bir üçlüye girdik. Sonra ben babaannemin yanına gidiyordu. ‘Babaanne nasılsın iyi misin’ koruyucularında ‘İyiyim yavrum iyiyim’ dedi ama kadın karşısında olduğu için tam net bir şey söylemedi. Daha sonra ‘babaanne ayağına bakalım’ dedim. Ayağına baktığımız zaman morluklar, dar ayrılıklar ve dedim ki ‘ne oldu babaanne, ayağındaki izler ne?’ Düştüm yatakları dedi sonra tekrar yan tarafını çevirdiğimde ‘buram çok ağrıyor’ dedi. Sonra dedi ki ‘Beni tekmeledi, mutfakta yemek yiyorduk salona vurdu bana ayağıyla’ dedi.

‘YERE DÜŞTÜM, YERDEYKEN TEKMELEDİ HER YERİMİ’

Güneysu’nun hayati tehlikesi olduğunu dile getiren Yılmaz, “Sonrasında bayan bizi bir tepkiyle karşılandı ‘Hayır biz dövmedik, yapmadık, kendisi düştü’ dedi. Bir insan düşüp de onun yeri morartamaz ki. Babaannem efendisi bilgileri memur arkadaşlarına iletti. Konuşuyor, bilinçte yerinde, doktor ve hocalar baktılar, bilincin yerinde olduğunu söylüyor ama karnında ve dalağında kanamada olduğu için her bir her şey olabilir, hayati tehlike var dediler” diye konuştu.

Yılmaz ayrıca babaannesi Güneysu’nun konuşmasından aşağı sıcak yemek döküldüğünü ve boğazının sıkıldığını da dile getirdi. Güneysu hastanede yaşam mücadelesi evi ise bakıcılardan şikayetçi oldu.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *