Android için kritik karar

Yayılma Google, dışarıdan yüklemeler konusunda Android kullanıcılarına geniş bir destek sunuyor. Bu bağlamda birçok kullanıcı, mağazada bulunmayan veya kaldırılan eski uygulamalara APK’ler üzerinden erişilebiliyor. Ancak bu durum Android 14 ile ortadan kalkabilir.

Google, Android 14 ile birlikte güncel olmayan bilgisayarların cihazlarına kullanımını engellemeyi planlıyor. Yeni değişiklikler, API yönergelerini daha sıkı hale getirecektir.

9to5Google tarafından tespit edilen bir kod değişikliğine göre, Android ekosisteminde yer alan eski uygulamalara daha katı önlemler getirilecek.

Donanımhaber’den İlkcan Girgin’in haberine göre Android 14, API yükleri daha dayanıklı hale getirilmesi nedeniyle eski cihazlarına kullanımını tamamen engelleyecek. yazılım devi, kötü amaçlı yazılım tehditlerini engellemeyi ve mağazada bulunan bilgisayar geliştiricileri tarafından güncel patlamayı hedefliyor.

Ayrıca geçen haftalarda Google, mağazada listelenecek yeni günlerinde en az Android 12 sürümüne destek sunmasını gereklilikleri ek kurallar getirdi. Ancak bu kurallar yalnızca Google Play Store’a yönelik uygulamaları kapsıyordu. Android 14’te ise, uygulama mağazalarından sistem işletimi bir kısıtlamalar uygulanmış olacak.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *