Amir Hadziahmetovic transferinde masadan çekildiler! – Beşiktaş (BJK) Haberleri

Süper Lig’de 12 Ocak’ta transfer dönemi resmen başladı. Kulüpler kadrolarına takviye yapmak için çalışmaları büyük bir kadro sürdürüyor. Ara transfer dönemi 8 Şubat’ta sona erecek. Beşiktaş’ın resmi teklif yaptığı yıldız oyuncu için ezeli rakip Galatasaray da devreye girmişti.

Konyaspor’un Boşnak futbolcusu Amir Hadziahmetovic’in transferi için Süper Lig’den Beşiktaş ve Galatasaray, İngiltere’den de Burnley kulübü kıyasıya rekabeti içine girmişti.

10 GOL KATKI SUNDU

Amir Hadziahmetovic bu sezon Konyaspor formasını 23 müsabakada giydi. Tecrübeli orta saha bu süreçte rakip fileleri 6 kez havalandırdı. Boşnak oyuncu takım arkadaşlarına da 4 gol pası verdi. Kulübüyle Sözleşme 30 Haziran 2024’te sona erecek. 25 yaşındaki kullanıcı güncel piyasa değeri 6 milyon euro olarak gösteriliyor.

https://www.instagram.com/p/CnypGu-Ku46/

BEŞİKTAŞ FİYAT ARTTIRDI

Kara Kartal’da, Boşnak futbolcu için ısrar etmeye devam ediyor. Siyah-Beyazlılar, Amir Hadziahmetovic için yaptıkları ilk teklifin reddedilmesi sonrasında fiyat artırdı.

Galatasaray ve İngiliz ekibi Burnley’in de takibinde bulunan futbolcu için ilk etapta kapısı 6,5 milyon Euro’dan açan Konyaspor’un, Beşiktaş’la yapılan savunmalarda 5 milyon Euro kalesinde olduğu belirtildi. Siyah-Beyazlılar, bu transferin 4 milyon Euro bandında bir bedeli tamamlamayı hedefliyor. Boşnak oyuncusu ise geleceğiyle ilgili olarak girişimi Beşiktaş’tan yana kullandığı ve bu tahmin Siyah-Beyazlı idarecilere yönelik tehditlerin ilettiği belirtildi.

GELEN TEKLİFLER REDDEDİLDİ

Amir Hadziahmetovic’le ilgili de konuşan Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, “Amir ile ilişkisi bu transfer döneminde kulübümüze resmi teklifler geldi. Bunların bir kısmı yurt dışından, bir kısmı da Süper Lig takımlarından. Amir’i, Konyaspor’un menfaatleri dışında hiçbir kulübe satmayız. Gelen tekliflerin hepsini almayın.

https://www.instagram.com/p/Cnyg32AoK0r/

MASADA TEK KALAN BEŞİKTAŞ

Amir Hadziahmetovic transferinde masada kalan tek takım Beşiktaş oldu. Burnley ve Galatasaray bu transferden çekildi. Oyuncu da Beşiktaş’ta gezinme kulübesi iletti. Hadziahmetovic transferde kolaylık sağlanmasını istedi.

Ömer Necati Albayrak / Fanatik Özel

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *