Amasya’daki kazada tutulan tiyatrocu Sergen Deveci yara ameliyat edilecek

Kuruluş Tarihi: 22 Kasım 2022 16:39

AMASYA’da, turnen dönen tiyatro ekibini taşıyan minibüsün TIR’a çarpması sırasında yaşanan kazada ağır yaralanan ve ambulans uçakla İstanbul’daki özel bir hayalet tiyatrocu Sergen Deveci’nin boyun ve omurgasındaki kırıklar nedeniyle ameliyat nakledildi. Deveci’nin, ameliyatın istenen sonucu vermede, bir hafta içinde taburcu olabileceği belirtildi.

Karadeniz turnesinde olan Baş Belası adlı tiyatro ekibini taşıyan minibüs, dün, dönüş yolunda kaza yaptı. Merzifon ilçesinde, minibüsün TIR’a çarpması sonucu meydana gelen kazada 3 kişi öldü, 8 kişi yaralandı. Yaralılardan durumu ağır olan Sergen Deveci, ambulans uçakla İstanbul’daki özel bir görevli sevk edildi.

Amasya'daki kazada tutulan tiyatrocu Sergen Deveci yara ameliyat edilecek

Boynunda ve omurgasında kırıklar olduğu tespit edilen Sergen Deveci’nin bugün ameliyatla götürüldüğü öğrenildi. Hastanenin Medikal Direktörü Uzm. Dr. Özgür Şamilgil, Devecinin sağlık durumu ve ameliyatla ilgili açıklamalarında bulundu. Tiyatro sanatçısı Sergen Deveci’nin dün akşam hücrelerine getirildiğini hatırlatarak “Kendi boynunda, omurgalarında kırıklar var. Kırığa bağlı olarak bir ameliyata verildi. Tüm hazırlıkları yapıldı; kendisini biraz önce ziyaret etti. Azmi Hamzaoğlu hocamız omurga cerrahisi konusunda zaten isim yapmış biri.

Uzm. Dr. Özgür Şamilgil, ameliyat ve sonraki süreçle ilgili ise sonuçlarını şöyle söyledi: Her omurga ameliyatının şahsa özel riskleri vardır. Çünkü her omurga kırığının da yeri ve ailelerinden ayrılıyor. Arkadaşımızın başka hastalıklarının alınması, yaşının genç olması gibi özellikler bu operasyon açısından daha düşük riskli kılıyor. Tabii her gemisinin kendine göre riskleri vardır. Omurganın içinden geçen sinirler kollara bölümleria ve aşağı doğru yayılıyorlar. O sinirlerin zarar görmemesi için yapılması gereken cerrahi müdahale yapılacak. Şu anki aşamada bu cerrahi kalınlığı, olmadığı takdirde hasar oluşabileceğini gösteriyor. Operasyon sonrası bu risk riskini ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Bunun için yüzde bir vermek, bu operasyon yüzde yüz başarılı olacak demek mümkün değil. Ama en iyi yerde, en emin ellerde bu ameliyatın riskli başka hastanelere göre biraz daha yetersiz. Ameliyat başarılı geçerse bir haftaya kadar iyileşip taburcu etmeyi düşünüyoruz. (DHA)

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *