Altını olan herkesi yakından ilgilendiriyor! Resmi gazetede yayımlandı, bu yayınların altınını bozduran zarar vermeyecek

Yatırım için onu tercih eden vatandaşa yönelik önemli bir açıklama yapıldı. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı. İşte altın yatırımcılarını yakından ilgilendiren açıklamaları…

Parasını kısaltmak için farklı yatırım araçları arayan müşteriler çoğu zaman ilk tercihi altın oluyor. Altına yatırım yapan vatandaşların beklediği önemli açıklamalar peş peşe geldi. Cumhurbaşkanlığı izni ile Resmi Gazetede yayınlanan kararın ayrıntıları araştırılıyor. İşte altın yatırımcılarını yakından ilgilendiren açıklamaları…

ALTIN ​​YATIRIMCILARI DİKKAT!

Kazançlarını sınırlamak için farklı arayışlar içinde olan limanı genellikle cenneti tercih ediyor. Altın yatırımı yapan kullanıcı zarar riskini azaltmak için önemli rakamlar atıldı. Resmi Gazete’de yayımlanacak kararın altın hesabında Türk Lirası Mevduat ve Katılma Hesaplarına gideceği.

altin-1.jpg
31 Aralık 2021 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete’nin ilk sayısı kapsamında altın yatırım yapan müşteriyi ilgilendiren önemli açıklamalar yapıldı. Yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla Altın Hesaplarından Türk Lirası Mevduat ve Kalkınma Hesaplarına Dönüşümün Desteklenmesi Hakkında Tebliğ yayımlandı.

Atılan aralıklar kapsamında insanların elinde bulunan altınların ekonomiye kazandırılması amaçlanmaktadır. Konu hakkında Açıklamalar Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den geldi. Bakan Nebati, döviz kurlarına yönelik yapılan Kur Korunmalı TL Mevduat üreticisin sonra bu kez de altın hesaplarına yönelik bir düzenleme yükü aktardı.

Başkan Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarla birlikte dolar seviyesini dengelediklerini dile getiren Bakan Nebati, altın hamlesiyle de benzer bir istemsiz izleneceğini belirtti. Bakan Nebati, gece yarısı yayımlanan tebliğ kapsamında altın yatırımcılarını bekleyen önemli bir değişikliği aktardı.

altin-yatirim.jpg

ALTINDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Altın toplu mevduat hesabı açan ya da katılım fonu hesaplarında yapılan TL mevduatları için stopajın sıfırlandığı duyuruldu. Altın bozdurarak ekonomiye katkı sağlayan kullanıcılara zarar riskine karşı korunduğu aktarıldı. Yastığın altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla atılan geniş kapsamlı TL’ye dönüştürülen hesapların stopaj ömrünün %0 olduğu vurgulandı.

Vatandaşların bankadan ya da kuyumculardan altın bozdurmak istediklerinde alım satım farkı nedeniyle zarara uğraması bekleniyor. Alınan yeni önlemler kapsamında Bu önlem ortadan kaldırdığı ifade edilirken zarar söz konusu olmayacak ifadeleri dile getirildi. Vatandaşlara verilecek olan sertifika ile altın güvence altına alınırken aynı zamanda ekonomiye de kazandırılmış olacak. Altın fiyatları yükseldiğinde ise ücret kar payı kazanma hakkı doğacak.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *