Altında rotasız günler, bir o yana bir bu yana savruluyor! Emtia analistlerinden aldıklarına kritik tavsiye: ‘Tarafsız kalın…’ – Finans haberlerinin doğru adresi

Piyasalar, akış haberlerinin etkisi ile rotasız gemi gibi gün gün farklı seyir gözlemcisi. Bu hizmetlerde altın fiyatları bir gün yükselirken bir gün geriliyor. Ancak ana resimde ABD Merkez Bankası Fed’in faiz akışının yavaşlayacağı beklentisi hakim. Ons altın fiyatları bugün 1.737 dolar seviyesinde hareket ediyor. Gram altın fiyatları ise 1.039 TL’den alıcı ile buluşuyor.

1_H8BlPgKfl3

PİYASALAR FED TUTANAKLARINDAKİ MESAJLARI BEKLİYOR

Piyasalarda Fed’in faiz artış hızına ve faiz patikasında tepe noktasından sinyal verecek olan 1-2 Kasım tarihindeki FOMC toplantısının tutanakları bugün odak noktası olacak. Fed, bu ayın başındaki toplantı, faizleri 75 baz puan barındıran federal fonlama faiz aralığını yüzde 3,75-4,00 bandına yükseltmişti. Böylece Fed, Haziran’dan itibaren son dört toplantıda faizleri 75’er baz puan artırmıştı.
Karar yapısında, kararın oybirliği ile alındığı açıklanırken, bununla birlikte faiz hikâyelerine, olayın zaman içinde yüzde 2 seviyesindeki hedefine döndürmek amacıyla faizlerin yeteri kadar kısıtlayıcı bir yerde gelene kadar ihtiyaç olduğu belirtilmişti.

bin-pisman-olma-devletin-2022-buyuk-altin-plani-evinde-elinde-kolunda-olanlar-kuyumculara-kosacak3-c3aaec01-ea8d-4bd4-971c-ec5851d964c0

DAHA YAVAŞ FAİZ ARTIRIMI MESAJI

Ayrıca Fed’in, gelecek faiz dizilerinin kalıntılarını belirlediğimede, para politikasındaki kümülatif sıkılaşmayı, para politikasının ekonomik faaliyetinin ve tüketiminin üzerinde oluşturduğu gecikmeli etkiyi ve ekonomik ve finansal tüketimi dikkate alacağı belirtilmişti. Faiz toplantısının ardından konuşan Fed Başkanı Powell ise, faiz dizilerini durmayı düşünmek için çok erken olduğunu, oturmayı sürdürme için faizleri hedefine kadar yükselmeye hazır yürütme ve bunu daha küçük boyutları artırımlarla yapabileceklerini ancak faizin tepesinde olacağı noktanın daha öncesinden yüksek görünümlerini belirtmişti.

sdkjv

ABD’de son ekim ayı TÜFE ve ÜFE verilerinin, beklentilerin altında gerçekleşmesinin ardından, piyasalarda Fed’in agresif faiz dizilerine yönelikler beklentiler zayıflamış ve birçok Fed üyesi de gelecek toplantılarda daha yavaş faiz artırımlarına yönelik dönemlerin ifadesini geçmişti.

“ALTIN ​​MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEK”

TD Securities’deki emtia analistleri fiyatlarının yıl sonuna kadar daha düşük olmasını beklediklerini ifade ediyorlardı. Bazı analistler ise Federal Rezerv’in agresif para politikası duruşunu sürdürürken, altının mücadele etmeye devam edeceğini söylüyorlar.

GÜNCEL ALTIN ​​eğitmeni İÇİN TIKLAYIN…

CPM Group’taki emtia analistleri altın için yaptıkları değerlendirmede, “ABD’deki ekonomik koşullar, taşınan diğer büyük bölgelerin çoğundan daha sağlıklı. Bunun, ABD dolarına destek sağlanması mümkün. Sonuç olarak, bu süre kısa vadede altın fiyatlarının üzerinde baskı oluşturması muhtemel. Yatırımcılara yakın vadede altın konusunda kesinlikle kalmalarını tavsiye ediyoruz” yorumunu yapıyorlar.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bu altın bileziği görenin gözleri açık kalıyor! Bu altın bileziği görenin gözleri açık kalıyor!
Otomobil sürüşü hareketlendi! Otomobil sürüşü hareketlendi! “Parasını rica ederiz”
Sıfır faizli kredi borcu: 300 bin TL verilecek!  İşte başvuru şartlarıSıfır faizli kredi borcu: 300 bin TL verilecek! İşte başvuru şartları

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *