Altılı Masa’nın adayı ne zaman açıklanacak?

CHP Genel Başkanı Başdanışmanı Ünal Çeviköz, Altılı Masa’nın adayının ‘muhtemelen şubat içinde açıklanacağını’ söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı tarih verdi: Altılı Masa'nın adayı ne zaman açıklanacak?

Abone ol

Google Haberleri

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim takvimi için 14 Mayıs’ı işaret ettiği anlatımın ardından Altılı Masa’nın adayının duyurulacağı tarihe ilişkin önemli bir açıklama geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı Ünal Çeviköz, şubat ayını işaret etti.

Reuters’ta yer alan habere göre Çeviköz, “Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayı muhtemelen şubat ayı içinde açıklanacak” dedi.

Erdoğan, çarşamba günü partisinin grup toplantısı yaptığı konuşmada Demokrat Parti’nin iktidara geldiği 14 Mayıs 1950 seçimlerine gönderme yaparak, 2023 seçimlerinin aynı gün olacağını mesajını muhafaza ediyor.

Erdoğan, yaşadıkları:

“Sözünü de karar vermesini de tayin etmeyi da milletimize istemek istemeyen vesayet heveslilerine rağmen Türkiye Yüzyılı’nı başlatacağız. Rahmetli Menderes 14 Mayıs 1950’de “Yeter söz milletin” demiş ve Sandıktan büyük bir zaferle çıktı. gün 6’lı Masa okuyarak ortaya çıkan darbe şakşakçılarına ‘yeter’ diyecektir.”

ALTILI MASA 26 OCAK’TA TOPLANACAK

Altılı Masa’nın ikinci tur beşinci buluşması 26 Ocak’ta İYİ Parti’nin ev sahipliğinde yapılacak. 6 liderin bir araya geleceği toplantıda cumhurbaşkanı adayının buluşma konuşmasının ilk kez geleceği gelecek.

İYİ Parti lideri Akşener, toplantı öncesi liderler turuna başladı. Akşener ilk ziyaretini dün Gelecek Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleştirdi. Akşener, Davutoğlu ile görüşmesinin ardından Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile bir araya geldi.

Bugün de CHP Genel Merkezi’nde Kılıçaroğlu ile bir araya gelen Akşener, gün içinde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile de görüşecek.

Akşener, 23 Ocak Pazartesi günü DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı ziyaret ederek liderler turunu tamamlayacak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *