Alperen Şengün: Kariyer planlamam All-Star ve NBA hedefim

Son dönemde ortaya koyduğu performans ve kırdığı rekorlarla spor görüşünün yayılmasından düşmeyen Alperen Şengün, Texas’ın Houston kanadındaki Türk Başkonsolosluğunun yeni hizmet binasının açılışında Anadolu Ajansı’nın sorularını yanıtladı.

NBA’de en iyi oyunculardan biri olmak üzere seçtikleri 20 yaşındaki milli basketbolcu, “Kariyer planlamam all-star olmak ve NBA’de şampiyon olmak. Umarım uzun yıllar Houston’da kalırım. Burada kırabileceğim rekorlar, kazanabileceğim şampiyonluklar olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Houston’da ailesini ve ülkesini temsil ettiğini aktaran Alperen, “Takım için de kendim için de her zaman gelirlerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Yapabildiğimin en iyisini yapmak zorundayım. Rekorlar benim için güzel bir anı. Kırabileceğim rekorları kıracağım. Mutluyum.” kullanım kullandı.

“Türkiye’den bana sahip çıkmaları gerçekten benim için çok değerli”

Ulaşmak verilen destekten çok mutlu olduğunu kaydeden Alperen Şengün, “Yorumları mesajına maruz bırakmak. Gençlerimiz, büyük abilerimiz mesaj atıyor. Mehmet ağabey hakkında konuşuyorsam,umarım ileride onlar da benim hakkında konuşuyorum.Umarım güzel bir anı bırakırım onları.” değerlendirmesinde bulundu.

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen’in ilgili olmasını isteyeceğin sorulması üzerine Alperen Şengün, “Yaptığı yorumlar için, benim hakkımda güzel konuşma için çok teşekkür ederim. Bunlar her zaman oluyor, bu yorum da ses getirdi, olay oldu. Tebrik ediyorum.” şeklinde görüş belirtti.

Genç yaşında üst üste rekorlar

Genç basketbolcu, 12 Ocak’ta oynadıkları Sacramento Kings maçında 10 sayı, 10 ribaunt, 10 asistlik performansıyla NBA tarihinde “triple double” yapan en genç pivot unvanını aldı. Alperen, ayrıca kulüplerde bunu başaran en genç oyuncu olarak da kayıtlara geçti.

Bu rekordan 5 gün sonra Los Angeles Lakers karşılaşmasından çıkan milli sporcu, 33 sayı 15 ribaunt, 6 asist ve 4 blokluk performansıyla kariyer rekoru kırarken, NBA finalini de geçmeyi başardı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *