Akaryakıtta zam kapıyı çaldı! Brent petrolünün yükselmesi geçti, depoları doldurun, zam fena vuracak

2023 güncel akaryakıt fiyatları, değişkenlik ortamı devam ediyor. Uluslararası piyasalarda brent petrolün varil fiyatı 88 dolara yaklaştı. Benzin fiyatındaki artışın yaklaşmakta olan tahmini benzin ve dizel fiyatlarına zam olarak tasarlanmaktadır. İşte, akaryakıt zammı son dakika gelişmeleri…

Akaryakıta zam mı geliyor? İşletmelerin adresleri, araç sahipleri tarafından neredeyse her gün araştırılıyor. Petrol fiyatları, Çin’de ekonomik toparlanmanın hızı ve abd’de olası bir resesyona maruz kalanların sahiplerinin üzerine düştü.

Asya piyasalarında bir hafta olacak ‘Ay Yeni Yıl’ tatilinin petrol talebini olumsuz etkileyeceği endişeleri ve Kovid-19 vakalarının artmaya devam etmesi fiyatları üzerindeki baskıyı artırıyor.

ABD’NİN BÜYÜMESİ YAVAŞLADI

Piyasalar, bu hafta ABD’den gelecek büyümeye odaklanmadı.

Geçen yılın dördüncü çeyreğine ilişkin hikayeler dünyanın en büyük ekonomisinde resesyona günlüklere ışık tutması bekleniyor.

Söz konusu dönemde, faiz oranlarındaki hızlı artıştan etkilenen ekonomik büyümenin bir önceki çeyreğe göre yavaşladığı tahmin ediliyor.

RESESYON İHTİMALİ FİYATLAR ÜZERİNDE BASKI KURUYOR

Çin’de, Kovid-19 bakımlarının muhafaza edilmesi ve uluslararası seyahate tekrar izin verilmesiyle ekonomide düzelme bekleniyor.

ABD’de muhtemel sıfırlamanın Çin’den gelecek talep akışını bastıracağı endişeleri Ücretler üzerinde baskı kurmaya devam ediyor.

Brent petrolde teknik olarak 87,57 ile 87,73 dolar aralığının direnci, 87,41 ile 87,25 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *