AK Parti tarih verdi! Milyonların beklediği EYT düzenlemesi ne zaman gelecek?

Çankırı’da, Cumhurbaşkanlığı tarafından Cumhuriyet binası en büyük sosyal konut projesi kapsamında yapılan evler için düzenlenen kura çekimi törenine katılan AK Parti Grup Başkanı vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, açıklama açıklamalarında bulundu. Akbaşoğlu; asgari ücret, EYT ve sözleşmeli personele kadro düzenlemesine yönelik dikkat çekici ifadeler kullanıldı.

“VATANDAŞLARIMIZIN ALİM GÜCÜNÜ YÜKARI DOĞRU ÇEKECEĞİZ”

Asgari ücretle ilgili konuşan Akbaşoğlu, “Hep beraber ekonomik noktadaki sıkıntıların da depolardaki operasyonları yürütüyoruz. nezlinde ortaya koyacağız.Hem işçilerimizi destek verecekleri hem yolcularımızı destek alacağız.Hep beraber birlik ve konaklama içinde memur ve emeklilerimizle ilgili Ocak tarihlerinin başında iyi dokunuşlarda bulunacağız. Ayrılmak isteriz.

“EN GEÇ 1 AY SONRA YASAL ÇALIŞMAYI HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

3600 ek gösterge ve EYT ile ilgili çalışmalar Ocak çevresinde tamamlanacağını ifade eden Akbaşoğlu, “3600 ek gösterge ile ilgili düzenlemeyi yaptık, Temmuz’da hayata geçtik. Beraber görmüş olacak.Aynı zamanda 500 bine yakın kamuda, belediyelerde, bakanlıklarda çalışan 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 4B statüsüne göre sözleşmeli personelimizi kadroya geçirmenin hazırlığı içindeyiz. 5. adımı atacağız demiştik.3’ünü yasalaştırdık.Sözleşmeli personel ve EYT’liler ile ilgili de Aralık süresinin sonuna kadar yasalaştırmadan gitmiş demiştik.Takvim kapsamında Aralık’ın sonu olmaz da Ocak’ın başı olur.En fazla 1 hafta sarkma olur. Ama en geç 1 ay sonra sözleşmeli olarak kadroya gidiyoruz ve EYT’li kadromuz İzin verilmesine çözüme yaklaşmayı kabul etmeyeceğimizi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Son Dakika ekonomi AK Parti tarih verdi! Milyonların beklediği EYT düzenlemesi ne zaman gelecek? – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından çekirdek bütün haber verilerinin hazırlandığı şekliyle otomatik servis verilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *