Abdülkerim Bardakcı’dan çarpıcı açıklamalar – Sporx Galeri

11

ABDÜLKERİM BARDAKCI’DAN AÇIKLAMALAR

Galatasaray’ın başarılı stoperi Abdülkerim Bardakcı, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


10

“BİRAZ ZORLUK YAŞADIM”

Konya’dan İstanbul’a, çok büyük bir camiaya geliyorsunuz. Bunun görüntüsü var. Yeni arkadaşlıklar ediniyorsunuz. Birkaç hata yaptım ama psikolojik olarak zorluk çekmek ama genel olarak psikolojisi kuvvetli biriyim. Her haftasını bu durumu atlattım.


9

“EN İYİ TAKIM BİZİZ”

Bizim seneden beri tek odaklandığımız şey, şampiyonluk. Allah’ın izniyle şampiyonu olacaktı. En iyi futbol oynayan biziz. En iyi çalışan, mücadele eden biziz. Çok daha iyi bir aile ortamı var. Sonunda başarıyı getiriyor bu.


Genç olmalarına rağmen Emin, Metehan, Ross çok kaliteli stoperler. Üçü de çıkar aslanlar gibi mücadele eder.


Milli Takım’dan her Türk futbolcu gibi davet bekliyorum. Milli formayı terletmek için yönlendirmeum.


6

“TAKIMDA AİLE ORTAMI VAR”

Takım içinde daha çok aile ortamı var. Her şey yolunda. Herkes birbiriyle mücadele ediyor. Kimse mücadeleden kaçmıyor. İnşallah böyle devam eder. Hücumda da kaliteli isimler var, defansta da. Defansı en önde başlatıyor, hücumu en geride başlatıyoruz. İnşaallah biz çok gol atmaya, az gol atmaya devam ederiz.


5

“KULÜPLERİN AÇIKLAMALARI İLE İLGİLENMİYORUZ”

Futbolcular olarak kulüplerin açıklamalarıyla hiç ilgilenmiyoruz. Bizim tek adresimiz, sene sonu şampiyonluğu.


4

“NELSSON İLE İYİ ANLAŞIYORUZ”

Geçen sezona göre psikolojik olarak kötü zaman geçiren bir Galatasaray vardı. Bundan herkes etkileniyordu. Ben kişisel olarak Marcao’yu çok beğeniyorum, çok kaliteli stoper. Takım iyi olunca, savunmayı da daha iyi durumda. Biz kesinlikle Nelsson ile çok iyi anlaşıyoruz. Arkamızda da Muslera gibi bir factor var. Bu bizim için çok önemli.


3

“GOLLERE BAŞLAMAK İSTİYORUM”

Bazen görüşmeleri gerçekleştiriyoruz. Mücadelenin yanı sıra en önemli özelliğim oyun bulmak. Geçen sene çok gol atmıştım, bu sene çok yaşadım. İnşallah gollere de alıcıları daha çok katkı sağlayacağım.


2

“YEDEK OLMAYI SEVMİYORUM”

En çok üzüldüğüm şeylerden biri bu. Konya’dayken, zamanında 1. Lig’e çok kiralık gitti. Ben de çok geç kaldığımı düşünüyorum. Daha genç yaşta bu seviyeyi yakalasaydım çok farklı şeyler olurdu. Her şey nasip kısmet. Kısmetimizde böylesi varmış. Ben sürekli oynamak isteyen biriyim. Yedek beklemeyi kabul edin. O yüzden sığınmayı, oynamayı tercih ettim.


1

“İNŞALLAH EFSANE OLURUM”

Tek odaklandığım şey Galatasaray’da şampiyonluklar yaşamak. İnşallah Galatasaray’da bir efsane olabilirim. Takımdaki büyükler, aile ortamı yapıları. Herkes destek oluyor. İstatistikler hiçbir zaman yalan söylemez. Biz ligin en iyisiyiz. Galibiyet serimizi uzatmak için gelenin en iyilerinden yola çıkarak.


.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *