ABD’de, 30 yıl önce dondurulan embriyolardan ikiz bebekler dünyaya geldi

30 yıl önce döllenmiş embriyolardan dünyaya gelen ikiz bebekler, ABD basınında ‘dünyanın en yaşlı bebekleri’ olarak adlandırıldı.

ABD'de, 30 yıl önce dondurulan embriyolardan ikiz bebekler dünyaya geldi

ABD’nin Tennesse üremesi 30 yıl önce dondurulan embriyolardan, ‘en yaşlı bebekler’ dünyaya geldi.

30 yıl önce bağışlanan yumurta ve sperm laboratuvarlarının ortamında döllenmesinin ardından dondurulan embriyolardan, 31 Ekim’de Lydia Ann ve Timothy Ronald Ridgeway sahiplerinde ikiz bebek doğdu.

Konuya ilişkin açıklama, özel bir kuruluş olan Ulusal Embriyo Bağış Merkezi (NEDC) tarafından yapıldı.

Yetkililer, daha önce 24 ve 27 yıllık embriyolardan bebeklerin doğduğunu belirterek bunun bir rekor olduğunu duyurdu.

30 yılında laboratuvarda kurtulanlar

DHA’nın haberine göre; bebekler, 30 yıl önce bağışçıların yumurta ve spermlerinden ana rahmi dışında döllenmiş ve saatler sonra -128 oranında sıvı nitrojenle dondurulmuştu.

İkiz bebek, Embriyo halinde 30 yılı laboratuvarın deposunda çoğalmış olarak ele geçirildi ve Ridgeway çifti tarafından evlat edinilerek Rachel Ridgeway’in (33) rahmine götürüldü.

Bebekler döllendiğinde, baba 5 yaşındaydı

ABD basınında dünyanın en yaşlı bebekleri olarak doğum yapan Lydia Ann ve Timothy Ronald’ın sağlık durumlarının yerinde olduğu ifade edildi.

İkiz Embriyoların, IVF yöntemiyle isimsiz 50 ve 34 yaşlarındaki evli bir çift tarafından nakledilen yumurta ve spermlerden döllendiği belirtildi. Basına konuşan baba Ridgeway, bebeklerin döllendiği zaman içinde 5 yaşında olduğunu belirten kafa karıştırıcı olduğunu ifade etti.

ABD de, 30 yıl önce dondurulan embriyolardan ikiz bebekler dünyaya geldi #1

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *