6’lı masanın adayı kim olacak? Herkes ‘Kılıçdaroğlu’ diyor ama AK Parti’nin başka bir iddiası var

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim tarihi için 14 Mayıs’ı kutladı ve ardından kulisler hareketlendi. Henüz adayını insanın 6’lı masasının ne yapmayacağı ise merak konusu oldu.

“KILIÇDAROĞLU’NUN CESARETİ OLSA ŞİMDİYE KADAR ADAY OLURDU”

Bugün TV’de bir canlı yayına katılarak seçimlere ve olası değerlendirmelerde bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, dikkat çekici ifadeler kullandı. Turan, “6’lı masanın adayı kim olur?” soruya; “Seçim geldi, hala adayları yok. Hala Suriye politikalarını, ekonomi politikalarını öğrendiler. Kılıç Eğerdaroğlu aday olsaydı, bugüne kadar açıklardı. Hala açıklanmamış olması masadaki krizi gösteriyor. Kemal Bey’in cesareti olsa bile aday olurdu. Daha geçen hafta Meral hanımın İmamoğlu ile bereketlerini gördük. Yani bir siyasi partinin doğruluğu da olsa başka bir partinin belediye başkanını aday gösterme iddiasında” yanıtını verdi.

ERDOĞAN, KILIÇDAROĞLU’NA ADAYLIK ÇAĞRISI YAPMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, oğlu aylarda sık sık CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na aday olması yönünde çağrı yapıyor. Erdoğan, “Hodri meydan. Gücün yetiyorsa, yüreğin varsa seçimlerde çıkmayı sürdüren” demişti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise bu çağrılara, “Aday seçim tarihimizi belli gördükten sonra açıklayacağız” sözleri ile yanıt vererek.

ADAYLARINI ŞUBAT’TA AÇIKLAMALARI BEKLENİYOR

Seçim işçiliği büyük oranda belli oldu, ardından 6’lı masa çevrildi. 6 liderin kısa bir sürede bir araya geleceği ve adayın sayısı Şubat sonunda açıklayacağı bir sürü sürüyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *