69 Milyonu aşkın internet abonesi için duyuru yapıldı! O tarihe kadar yenilenmezse zamlı ödenecek

Ev, işyeri, dükkan ve birçok alanda internet kullanan aboneler için firmalardan zam anlatımı yapıldı. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte artık hemen hemen her evde bulunan internet aboneliklerine bilindiği üzere önceki aylarda zam geldi. Türk Telekom ve sonrasında Superonline kullanıcıları için yapılan zamlar zorlu ekonomik koşullar karşısında çaresiz kaldı.

İnternet aboneliği bulunan kullanıcı sözleşmesi sözleşmesi sona ermeden aboneliklerini yenilemeleri gerekiyor. İnternet kayıtlarını yenilemeyen kişilerin kullanım sürelerini kaçırmaları durumunda ise internet kullanımlarına göre zamlı ödeme yapmak zorunda kalmaktır.

Türkiye’de yeni yıl ile birlikte üyeliklerde taahhüt süresi 24 aydan 12 aya indirilmişti. Telefon şirketi tarafından yapılan bu güncellemeleri hayata geçirmek için internet işletmeciliği de artık yeni anlaşmaları bu tutarlar üzerinden gerçekleştiriyor.

Evinde Modem Olanlar Dikkat!

Zam açıklamalarının gelmesinin ardından abone sahiplerinin sözleşme sürelerine dikkat etmesi gerekiyor. İnternet sağlayıcı şirketiniz birlikte arayabilir. Aramalara cevap vereceğiniz sizin kullanımınıza olacak. Çoğu insan telefonlarına bakmayı reddederken önemli bilgileri kaçırıyor. Türk Telekom ve Superonline tarafından bilgilendirme zamlı liste sonrası kişilerin faturalarının yüksek gelmesi durumunda müşteri hizmetleri sonuçlarını kontrol sağlamaları gerekir.

1 Aralık’ta 75 TL Zam

Türk Telekom tarafından gelenlerin 1 Aralık sonunda zammın geçerli olacağı bildirildi.

“1 Aralık 2022 tarihinden itibaren ile geçerli olmak üzere internet paket ücretleri, tek seferlik ücretler ve Statik IP paket ücretlerinde fiyat düzenlemesi yapılacaktır.

Kampanyalara sağlamayı sağlama, taahhütleri devam eden tüketimi ve 1 Aralık 2022’ye kadar kampanyalara yönlendirme yoluyla Türk Telekom abonesi olacak kullanma hükümleri internet paketi ve Statik Ip paket fiyat değişikliğinden etkilenmeyecektir. Taahhüt süresi sonuçlarından sonra servisler mevcut konteynerler güncel tarife ücreti üzerinden ücretlendirilecektir.”

İnternet işletmelerinin zamlı listelerini günlük bilgilendirmesi gerekiyor. Taahhüt sürenizi kontrol edin yüksek faturalar karşısında mağdur olmayın.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *