5 Kez Bilen Göstergelerden Bitcoin İçin Yeni Sinyal! › CoinTürk

Okuma Süresi: 2 Dakikalar

Yakından takip edilen kripto para analisti Benjamin Cowen, zincir içindeki (on-chain) önemli bir göstergenin Bitcoin‘in (BTC) çevrimsel dibe vurduğuna işaret etmeye ikna ederek yatırımcıları uyardı.

Göstergelerden Bitcoin İçin Döngüsel Dip Sinyali

Tecrübeli kripto para analisti Benjamin Cowen, yeni bir video güncellemesinde 770 binden fazla YouTube abonesine, Bitcoin’in kâr ve zarar metriğindeki arz yüzdesinin, piyasanın sonuna göre en büyük kripto para için tarihi bir dibe işaretlediğini söyledi. Zincir içerdiği bu gösterge göstergesindeki BTC’lerin yüzde kaçının kârda ya da zararda olduğunu gösterir.

Göstergeye dikkat çekici Cowen gördüklerini söyledi:

Zincir üstünde en sevdiği göstergelerden biri kâr ve zarardaki Bitcoin arzının yüzdesidir. Bu göstergeyi sevmemin nedeni, gelgitleri ve tablon ne kadar döngüsel görünüyor. Göstergeye baktığınızda farklı olacağınız ilk şey, ayı piyasaları ve boğa piyasalarında net bir iniş çıkış olduğudur. Fark yarattığı bir diğer şey ise evliliğin evliliği boyunca belirli bir noktada kesişme operasyonları yapıyorlar ve aslında her ayı ortalama kâr ve zarardaki Bitcoin arz yüzdesi kesişiyor. Burada 2011’de, 2014’te, 2015’te, 2018’de ve 2019’da kesişenler ve 2022’nin sonlarında tekrar kesişmeler başlıyor.

Cowen, 30 günlük hareketli ortalamayı Bitcoin’in kâr ve zararındaki arz yüzdesine uyguladığında, genellikle fiyatın dibe vurduğunun haberini veren tarihi bir modeli işaretleyerek kalıcılığını sürdürdüğünü ve avantajlarını ekledi:

30 günlük hareketli ortalamayı Bitcoin’in kâr ve zarardaki arz yüzdesine uygularsanız farklı sonucuz şey, olarak her zaman dipten önce kesişmiş olanlardır.

BTC’de Son Durum

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in etkilerini görerek 309,4 milyar dolar piyasa değeri ile en büyük kripto para olan BTC, yazı sırasında son 24 gün kaydettiği yüzde 3,20 düşüşle 16 bin 102 dolardan işlem görüyor. Güncel fiyatları Bitcoin, 10 Kasım 2021 tarihinde 68 bin 789 dolarla kaydedildiği tüm zamanların en yüksek seviyesinde (ATH) yüzde 76,59 altında alınıp satılıyor.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *