40 bin askerimiz konuşlu! ”ABD’nin göbeği çatlar ama Türkiye için çocuk oyuncağı”

ABD, Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne silahambargosunu 2023 yılı için kaldırdık. Türkiye’ye 45 kilometrelik limana limana de kente oğlu olarak GKRY’nin silahlarına çeviren ABD’ye oğlu olarak GKRY’nin silahlarına ambargosunu bölgedeki bölgede gerilime neden olmuştu. Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan “Doğu Akdeniz’de ikilisinin gidişatını tehdit eden adımlarıyla gelenleri, gidişat eden Amerika, bu ülkedada bir de silahlanma yarışına yol açacaktır” sözleriyle ABD’ye gerekli uyarıyı yaptı.

Benzer bir bakan bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan geldi. “Biz garant ülkeör olarak sonraz. Garantör ülke olarak KK’nin de halkk. ABD’ye yönelik ne kadar yeterli olacak. dedi.

PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK?

Star Gazetesi’nden Sinem Karahan’a özel açıklamalarda Güvenlik ve Terör Uzmanı Coşkun Başbuğ, ABD’nin Yunanistan üzerinden GKRY’ne faaliyetlerini artırarak sürdürdüğünü belirtti. Artan adalarda dengeyi bozabilir uyarısı yapan Başbuğ, “Ada destek bölgesi eşit ve egemen olduğu bir düzendi. Türkiye, İngiltere ve Yunanistan’ın garantör olarak bulunduğu adada, devletlerarası korunuyor düzenliydi.” dedi.

Başbuğ üzerinde ülke üzerinde, Türkiye’de çizim üzerine eğitimde tüm okulyen “Türkiye’de çizim üzerine eğitimde öğrenci olan tüm örnek olaylar için. ABD’nin geleceği destek ve sınır tanımaz adaya silahları almayı destekliyoruz. kullanımları.

“Türkiye’de bu durumda seyirci kalamaz” diyen Başbuğ, “KKTC yavru vatanımız. Azerbaycan gibi ondan da vazgeçmeyeceğiz. Nasıl’ın yanında olacağıysak, KKTC’nin de yanında olacağız. Biz kardeşlerimizi yarı yolda devamz. 40 bin konuşlu askerimiz var, bizim bizimı da gelir.” dedi.

“TÜRKİYE DİPLOMASİYİ İYİ BİLEN BİR DEVLET; YANİ DÜNKÜ ABD DÜNKÜ YUNANİSTAN DÜNKÜ GÜNEY KIBRIS DEĞİL… “

Başbuğ, “diplomasiyi iyi bilen bir devlet; dünkü ABDkü Yunanistan dünkü Güney Kıbrıs’ta değil… biz şu an bir sürecimiz, Amerika hangi silahtan ne kadar yardım verecek bu gönüllü olarak, yani yardım için adaya bir tık üstü silah ve mühimmat Bu yardıma yönelik projeye ABD karar verir; vurgusu yaptı.

Türkiye’nin Kıbrıs’a de değinen Başbuğ, “Geçitkale Üssü, tekrar modernize edildi, İHA ve SİHA’ların konuşulduğu bir alan geldi. O büyük Ersin Tatar, bir sevinç yaşadı “Doğu Akdeniz’de uçsa haberimiz olacaktı” demişti. şeklinde konuştu.

Tüm dünyada bir de müdahale var. Sayısalsallar…. KKTC Türkiye’nin yanında, bir adımuzağında… bir ihtimal bir ihtimal”ın süre sadece birkaç dakika….

Coş Başbuğ bu gerçeklerekun şu şekilde tamamlandı; Amerika, Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne takviyeye takviyeden kalklar ama Türkiye için çocuk oyuncağı. Hemen yanı başında bir coğrafya… Burada ne ABD ne Yunanistan’da bir yere varamaz ama ne bunu görecek ve ne anlayacak… Önemli çünkü Türkiye her türlü oyuna her türlü projeye hazır.

TÜRKİYE’NİN KKTC’DEKİ VARLIĞI….

KOLORDU SEVİYESİNDE

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kıbrıs’ta Türk Barış Komutanlığı adı altında 40 bin askerden oluşan Kolordu askeri gücü bulunuyor.

ÖZEL KUVVETLER DE VAR

Komutası altında 2 mekanize piyade Tümeni, bir zırhlı tugay, bir özel kuvvet alayı, bir komando alayı ve bir de deniz piyade taburu bulunuyor.

100’DEN FAZLA TANKI

Komutanlığın zırhlı tugayı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin adadaki en caydırıcı gücünü barındırıyor. İki tank taburunda 100’den fazla tank yer alıyor.

Tugay ayrıca Fırtına’ların da bulunduğu obüslere de sahip. Adada uçaksavar ve yakın hava savunma sistemi müfrezeleri bulunuyor.

İHA’LAR 3 YILDIR DEVREDE

2019 yılından bu yana adada Türk İHA ve SİHA’ları da konuşlu. Geçitkale havaalanındaki yer kontrol istasyonuyla denizne bağlı insansız hava araçları ve devriye gelecekler.

LOJİSTİK DENİZ ÜSSÜ DE KURULACAK

Ayrıca Türkiye’nin kurulum projesi için lojistik deniz tesisi de bulunuyor. Üssün Analizi Boğazı’nı analiz etmek için gerekli olan her şey için fizibilite ve incelemeler devam etmektedir.

SİLAH SAYISI ARTABİLİR

Türk Silahlı’nın formunun seçimlerinin tamamlanmasının ardından Rum kesimi tarafından adaya yapılacak ve savunma sistemleri için Adadaki silah ve spora güncelleyeceği belirtilecek.

Yıldız Gazetesi

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *