39 yaşında 44 çocuğu olan kadın anlattıklarıyla şok ediyor! Her şey 13 yaşında başladı…

Mariam Nabatanzi, henüz 13 yaşında ailesi tarafından 27 yaşında büyük bir adama yayınlandı. Buna evlilik dediler ama Meryem’in evine bırakılıncaya kadar neler olup bittiğini anlamadı bile. Bir yıl sonra ilk bebekleri ikizleri, sonraki yıl üçüzleri ve bir yıl sonra dördüzleri oldu.

EŞİNİN ESKİ ÇOCUKLARINA DA BAKMAK ZORUNDA KALDI

Ekran görüntüsü 2023-01-22 150951

Daha genç bir kız olan Meryem evliliği zor bir yolculuk olarak görüldü. “Eşimin eski ilişkilerinden birçok çocuğu oldu ve anneleri dört bir yana dağılmış olduğu için onları ben görmek zorunda kaldım. Aynı zamanda şiddet yanlısıydı ve hoşuna gitmeyecek bir fikir yürütürken bile eline geçen her fırsatta beni dövdü.” dedi.

TEDAVİ EDİLİRSE ÖLEBİLECEĞİNİ SÖYLEDİLER

Ekran görüntüsü 2023-01-22 151000

Meryem’in zaten 23 çocuğu olduğu bir nokta vardı ve bu, artık yeteri kadar doğurduğuna karar verdikleri ve doktorlara daha fazla çocuk sahibi olmak için bir işlem yapılıp yapılamayacağı ve sorgulanacağı. Ancak kapsamlı bir muayeneden sonra doktorlar, yumurtalık muayenelerinin yüksek olduğunu ve herhangi bir işlemin sonuçlarını ve hatta hayati tehlike atacağını söylediler. Meryem, 6 ikiz, 4 üçüz, 3 dördüz olmak üzere toplam 44 bebek dünyaya getirdi ve sadece 2 çocuk tek doğdu. Ayrıca vefat eden 6 çocuğu vardı.

ÇOCUKLARIN BABASINI ONLARI TERK ETTİ

Ekran görüntüsü 2023-01-22 151009

Meryem çocuk doğurmaktan pişmanlık duymadığını ve çocuk sahibi olarak Allah’ın bir lütfu olduğunu söyledi. Onu üzen tek şey yetiştirmek patronlarız büyümeleri. Kocası genellikle aylarca hatta bazen kaçışları ortadan kaldırır ve sonunda onları tamamen terk ederdi. Bazen telefonda olan isimleri vermek dışında çocukları büyütmede hiçbir rolü olmadı. 23 yaşındaki en büyük oğlu, babasını 13 yaşından beri gördüğünü söylüyor.

EN BÜYÜK GİDERLERİ YEMEK

Ekran görüntüsü 2023-01-22 151028

Ama Meryem’in yakınmaya ya da kendine acımaya vakti yok. Tüm hayatlarını çocuklara bolca sevgi ve ilgi duyduklarında ve gelecek için istediklerini söyleyecekleri her şeyi gerçekleştirme adasıydı. Bu geniş aile en büyük giderlerinden biri yemek, her gün 10 kilo mısır veya mısır unu, 7 kilo fasulye ve 4 kilo şekere ihtiyaçları var.

“BENİM YAPAMADIĞIM HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİRMELERİNİ İSTİYORUM.”

Ekran görüntüsü 2023-01-22 151037

Bütün çocuklar eğitim yer alıyor. İlk doğan ikizlerinden biri anne, diğeri ise kalifiye bir inşaatçı oldu. “Çocuklarımın okula gideceklerinden umutluyum çünkü bazı yerlerde doktor, öğretmen ve avukat olmak gibi büyük gol var. Benim yapamadığım bu hayalleri gerçekleştirmeyi istiyorum.” dedi.

EBEVEYN SEVGİSİNİ KAYBETMEK İYİLEŞTİRİLEMEZ

Meryem’in kendi topraklarındaki tüm ebeveynlerine bir mesaj var: “Kızlarınızı erken evlilikler için erkeklere satmayı bırakın. Çok fazla acı çekenler ve ebeveyn sevgilerini anlamaları, asla tamamen iyileşemeyecekleri bir şey.”

Ekran görüntüsü 2023-01-22 151100

“Çocuklarımın her zaman yiyeceklerini yediklerinden emin olmak için savaşmaya devam edecekler. Her gün hayatta kalmak için acı çeksek bile onları asla terk etmeyeceğim” dedi. Meryem, Kassim’e geldiklerinde röportajda tüm erkeklere bazi öğütler verdi: “Sorumlulugunuzu unutmayin, çünkü evlilik, cocuklarinizi büyütmek için ortak bir sorumluluktur.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kararmış gümüşleri dakikalar içinde parlatan doğal çözümKararmış gümüşleri dakikalar içinde parlatan doğal çözüm
Gece dökeceğiniz bir kaşık tuzun etkisine inanılamıyorGece dökeceğiniz bir kaşık tuzun etkisine inanılamıyor
Bu yanlışlıkla sakınmayı yapmayın: Yaşınıza yıllarını katlıyorBu yanlışlıkla sakınmayı yapmayın: Yaşınıza yıllarını katlıyor

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *