2022 Dünya Kupası hikayeleri: Jack Grealish’in gol sevincinin iç ısıtan nedeni

2022 FIFA Dünya Kupası B Grubu ilk maçı İngiltere, iran‘ı 6-2’lik skorla mağlup ederek kupaya 3 puanla başladı.

Khalifa Stadyumu’nda, Brezilya Futbol Federasyonu’ndan Raphael Claus’un yönettiği mücadelede İngiltere’ye galibiyeti getiren goller; 35. dakika Jude Bellingham, 43. ve 62. dakikalarda Bukaya Saka, 45+1. dakikada Rahim Sterlin71. dakika Marcus Rashford ve 90. dakika kriko Grealish kaydetti.

İran’ın golleri ise 65. dakikada Mehdi Taremi ile 90+13. dakikada penaltıdan Mehdi Taremi attı.

– Jack Grealish’in gol sevincinin perde arkası

İngilizlerin farklı galibiyetlerinde gol perdesini kapatan kriko Grealish, sevinciyle dikkat çekti. Pek çok kişi Grealish’in dans hareketlerinin hikayesini merak ederken gerçek kısa süre anlaşıldı. Grealish, kutlamasında yaptığı kişisel sözü yerine getirdi.

Grealish’in kız kardeşi gibi serebral palsi hastası olan küçük gezginler finlay, Turnuva öncesi İngiliz yıldızdan gol atması halinde bu sevinci yapması için söz vermişti. İkili, Premier Lig’in ‘Hayran mektubu’ adlı girişimle tanışırken 11 yaşındaki Finlay, yıldız oyuncuya “Keşke dünyada senin gibi engelli insanlara iyi davranan daha fazla insan vakası. Senin ünlü bir futbolcu olarak serebral palsili insanlarla yaşamanın nasıl bir şey aldığınıni Gör beni gerçekten mutlu ediyor. Sen benim kahramanımsın.” mesajı iletmişti.

Mektuptan etkilenen orta saha oyuncusu Finlay’e imzalı bir Manchester City forması göndererek teşekkür etti.

İkili biraraya geldiğinde Grealish, Dünya Kupası’nda 11 yaşındaki yarışmacının gideceği bir gol sevincini yapacağını söyledi. Ve 8 ay sonra Grealish, futbolun en büyük müsabakasında söylediği sözü tuttu.

Kupaya 3 puanla başlayan İngiltere, ikinci maçı 25 Kasım’da ABD ile oynayacak. İran ise aynı anda Galeri ile karşılaşacak.

Serebral Palsi Nedir?

Serebral palsi, yani beyin felci insan vücudundaki kasların hareketlerini, tonusunu veya vücut duruşunu gösteren bir grup biçimsel engel ölçüsü verilen isimdir. Serebral Palsi Doğumdan önce olmak üzere büyümemiş beyinler bulguları sırasında meydana gelen hasardan sonra.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *